Krakow Restaurant italian Cuisine

Prawdziwie włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe i ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pizza czymakarony. Bardziej wrażliwi goście smakują rzadsze dania obiadowe – canelloni, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w menu znajdują się też mniej popularne włoskie potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i potrawy z różnych miejsc kraju. W najlepszej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Posiłek we włoskim stylu bez wyjątku powinien zawierać również trunek. Lampka czerwonego wina to we Włoszech reguła. nowa restauracja włoska w Krakowie Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie bolgheri, kalabryjskie ciro i noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć różnorodny wybór win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wahania warto odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *