Restaurants near Main Market Square

Smaczna włoska restauracja
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród szerokich możliwości, jakie proponuje kuchnia z Europy na wyjątkową uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń oraz duża porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoskie dania to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne potrawy włoskie

Pasty to baza kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do makaronu. czytaj Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też risotto, gnocchi, ravioli i liczne desery – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *